Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hakeme başvuran tüketicilerin yüzde 74'ü haklı

İzmir'de 2018 yılında tüketici hakem heyetlerine başvuranların tüketicilerin yüzde 74'ünü haklı bulundu.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Hakeme başvuran tüketicilerin yüzde 74'ü haklı
Hakeme başvuran tüketicilerin yüzde 74'ü haklı Admin
Bu içerik 930 kez okundu.
Reklam

Tüketiciyi Koruma Derneği'nden (TÜKODER) alınan verilere göre 2018 yılında 34 bin 173 başvurunun 25 bin 563'ü tüketici hakem heyetlerince haklı bulundu. En fazla başvuru 3 bin 949 ile Karabağlar, 3 bin 805 ile Buca ve 3 bin 781 ile Karşıyaka'dan geldi.

Sektör olarak en fazla başvuru 9 bin 352 ile finansal hizmetler, 6 bin 813 ile ev elektroniği ve 5 bin 431 başvuru ile tekstil ve giyim ürünlerinde yapıldı.

TÜKODER İzmir Şube Başkanı Cevdet Uçan, tüketicilerin yaptığı başvuruların maddi değerinin 34 milyon 499 bin lira olduğunu, bu tutarın yüzde 74'ünün tüketicilerin cebine gittiğini dile getirdi.

Uçan, tüketicilerin miktarı ne olursa olsun haklarını savunması gerektiğini, bu konuda dernek olarak da destek verdiklerini ifade etti.

Geçen yıl ağustos ayında bazı tüketici heyetlerinin kapatılması nedeniyle başvurularda yüzde 5 gerileme görüldüğünü aktaran Uçan, farklı ilçelere başvuru yapma zorunluluğunun hak arama eylemine zarar verdiğini ifade etti.

Kaynak: AA

Tüketiciyi Koruma Derneği
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marmara Gölü'nün yükselmesi balıkçıların yüzünü güldürdü
Marmara Gölü'nün yükselmesi balıkçıların yüzünü güldürdü
Rize-Artvin Havalimanı 2020 yılı sonunda hizmete açılacak
Rize-Artvin Havalimanı 2020 yılı sonunda hizmete açılacak