Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Hazineye ait bin 793 taşınmaz çiftçilere kiralandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Hazineye ait bin 793 taşınmazın çiftçilere kiralandığını, projeye bugüne kadar 100 bin kişinin başvurduğunu söyledi.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Hazineye ait bin 793 taşınmaz çiftçilere kiralandı
Hazineye ait bin 793 taşınmaz çiftçilere kiralandı Admin
Bu içerik 737 kez okundu.
Reklam

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde yürütülen ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 100 günlük icraat programında yer alan Hazineye ait tarım arazilerinin çiftçilere kiralanmasını sağlayan düzenlemeyle ilgili son verileri paylaştı.

Bin 793 taşınmazı kiraladık

Yaklaşık 218 bin çiftçinin faydalanacağı uygulamaya başvuruların yarın sona ereceğini belirten Kurum, şunları söyledi:

"Yaklaşık 3 milyar 400 milyon metrekare tarım arazisinin çiftçilere ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden, 10 yıla kadar kiralanmasını sağlayan düzenlemeye bugüne kadar 100 bin 4 çiftçimiz başvuruda bulundu. Bu kapsamda Hazineye ait bin 793 taşınmazımızı çiftçilerimize kiraladık." 

Kiralama yapılabilmesi için 31 Aralık 2017'den önce bu arazilerin 3 yıl süreyle kullanılmış olması gerektiğine dikkat çeken Kurum, başvuru tarihi itibarıyla arazilerin fiilen kullanımının devam etmesi ve söz konusu arazilerin ecrimisil borcunun da bulunmaması şartı olduğunu hatırlattı.

Bakan Kurum, çiftçilerin kiranın yüzde 25'ini peşin, kalanını iki taksitle ödeyebileceğini anımsatarak, "Çiftçilerimiz bunu ister hasat dönemlerinde isterse de yıl sonunda tek seferde yapabilecek" dedi.

Kira süresi sonunda çiftçilerin isterlerse kira süresini uzatabildikleri gibi bu arazilerin doğrudan kendilerine satışlarının da yapılabileceğini ifade eden Kurum, "Çiftçilerimizin düzenlemeden faydalanmaları için yarın son gün. Bu önemli fırsatı kaçırmamaları için çiftçilerimizi yarın Çevre ve Şehircilik il müdürlükleri bünyesindeki Milli Emlak müdürlüklerine başvuruda bulunmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

En çok başvuru Adana'dan

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, 81 ilin tamamından başvuru alındığına dikkat çekerek, "Bugüne kadar en çok talep 10 bin 5 başvuruyla Adana'dan geldi. Adana'yı 7 bin 309 başvuruyla Hatay, 4 bin 920 başvuruyla İzmir, 4 bin 662 başvuruyla Mersin ve 4 bin 580 başvuruyla Ankara takip etti" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: AA 

murat kurum Çevre ve şehircilik tarım arazileri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Marmara Gölü'nün yükselmesi balıkçıların yüzünü güldürdü
Marmara Gölü'nün yükselmesi balıkçıların yüzünü güldürdü
Rize-Artvin Havalimanı 2020 yılı sonunda hizmete açılacak
Rize-Artvin Havalimanı 2020 yılı sonunda hizmete açılacak