Advert
Advert

Soğuk hava balık satışlarını artırdı

Soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Karadeniz Bölgesi'nde balık satışlarındaki artış, balıkçıları memnun etti.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Soğuk hava balık satışlarını artırdı
Soğuk hava balık satışlarını artırdı Admin
Bu içerik 387 kez okundu.
Reklam

Sinop-Kastamonu Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Ali Bayrak, bölgede palamut ve hamsi dışındaki balık türlerinin yoğun olarak avlanmaya devam ettiğini söyledi. 

Tezgahlarda hemen hemen her türden balık bulunabildiğini vurgulayan Bayrak, balıkçılar olarak tek üzüntülerinin hamsinin az avlanması olduğunu dile getirdi.

"Çinekop yavaş yavaş kendini göstermeye başladı" 

Avlanan balıkların türüne göre 10 ile 45 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunulduğunu aktaran Bayrak, şöyle devam etti:

"Havaların soğuması hem avlanan balık miktarında hem de satışlarda artışa neden oldu. Deniz suyu sıcaklığı azalınca balıklar yüzey kısımlara doğru çıkıyor. Bu da avlanan balık miktarını artırıyor. Diğer yandan, balık daha çok soğuk havalarda tüketilir. Şu an ülke genelinde soğuk hava hakim. Balık da bol olunca vatandaş daha çok satın alıyor. Tezgahlarda palamut, hamsi, kefal, tirsi, barbunya, mezgit, istavrit gibi balıklar bulunuyor. Çinekop da yavaş yavaş kendini göstermeye başladı."

Bayrak, balık bolluğunun devam edeceğini düşündüklerini belirterek, "İnşallah daha çok bollaşır ve vatandaş ucuza balık tüketir ama her zaman dediğimiz gibi hamsi bol olursa tüm balık türlerinin fiyatı düşecektir" dedi.

Kaynak: AA

Soğuk hava Balık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı