Advert
Advert

TMO çeltik alımına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 15 Kasım 2018 tarihi itibarıyla çeltik alımına başlayacak.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

TMO çeltik alımına başlıyor
TMO çeltik alımına başlıyor Admin
Bu içerik 455 kez okundu.
Reklam

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’de çeltik üretiminin geçen seneye oranla yüzde 4,4 artışla 940 bin ton olarak gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Pakdemirli, “Ağustos sonunda başlayan çeltik hasadının başından itibaren üreticilerimizin ürünleri, piyasada oluşan yüksek değerden işlem gördüğünden TMO olarak müdahaleye gerek duymadık. Ancak ilerleyen dönemde hasat yoğunluğu ve finansman maliyetinin de etkisiyle bir miktar gevşeyen piyasa fiyatlarına karşın üreticilere depolama ve finansman imkânı sağlamak amacıyla TMO, 17 Ekim 2018 itibariyle emanet alımlara başlamıştı.” dedi.

“Üreticinin eline 2 bin 760 TL geçecek”

TMO’nun çeltik piyasalarını yakından takip ettiğini ve piyasaların seyrine göre politika izlediğini belirten Bakan Pakdemirli, 15 Kasım 2018 Perşembe günü itibariyle de “Çeltik Alımına” başlayacaklarını kaydederek şunları söyledi:

“2016 yılında ton başına bin 675 TL olarak açıklanan 60 randımanlı Osmancık çeşidi çeltik fiyatını, 2018 yılında ton başına 2 bin 600 TL olarak belirledik. Alım fiyatına ilaveten ton başına verdiğimiz 160 TL’lik prim ve diğer desteklerle birlikte çeltik üreticimizin eline ton başına 2 bin 760 TL geçecek. Üreticilerimiz, Çifti Kayıt Sisteminde kayıtlı olan ürünlerini TMO’ya satabilecek. Ürün bedelleri de 10 gün içerisinde hesaplarına aktarılacak”

Kaynak: TRT Haber

 
 
Bekir Pakdemirli Tarım ve Orman çeltik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı