Advert
Advert

Fırsatçılığı önlemek için konkordato ilanı zorlaşacak

Konkordato ilanını suistimal eden firmalara karşı önlem için mahkemede Adalet Bakanlığı ile Kamu Gözetim Kurumunun standardını sağlayan finansal analiz raporları geçerli olacak.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Fırsatçılığı önlemek için konkordato ilanı zorlaşacak
Fırsatçılığı önlemek için konkordato ilanı zorlaşacak Admin
Bu içerik 348 kez okundu.
Reklam

Döviz kurundaki dalgalanma ve ekonomideki gelişmeler sonrasında 356 firma konkordato ilan etti. Bazı firmaların, ödeme gücü olduğu halde vadesi gelen borcunu ödememek için konkordato ilan etmesi suistimalleri de beraberinde getirdi.

Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı hem alacaklıyı hem de borçluyu koruyan yeni bir düzenleme hazırladı. Bu düzenleme konkordato ilanını fırsatçılığa çevirmenin önünde engel olacak.

Kamu Gözetim Kurumu'nun finansal analiz raporları geçerli olacak

Konkordato ilanında, Adalet Bakanlığı ve Kamu Gözetim Kurumunun standardını sağlayan finansal analiz raporları geçerli sayılacak. Konkordato komiserliği şartları da sıkılaşacak. Mahkemenin; avukat ve mali müşavirlerden seçtiği 3 komiserden biri artık Kamu Gözetim Kurumunun yetkilendirdiği denetçilerden olacak.

2018 yılının Mart ayında devreye giren yeni düzenleme iyi niyetli ve dürüst borçlu işletmeleri korumayı amaçlıyordu.

Son dönemde kötü niyetli işletmelerin borç ödeyemediği gerekçesiyle konkordato ilan etmesi ve alacaklıların zor durumda kalması nedeniyle sistemde suistimaller yaşandı. Hükümet şimdi aldığı tedbirle bu suistimalleri önlemeyi planlanıyor.

Kaynak: Demet Sağlık GEÇİT/ TRT Haber 

Konkordato Adalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı