Advert
Advert

"Ayakkabı Sektörünün geleceği çok iyi olacak"

Eylül ayında gerçekleşen AYSAD Genel İstişare Toplantısında ayakkabı dünyasında ayakkabı sektörünün yaşadığı dalgalanmalar konuşulmuştu. Konkordato ilan eden markalar ve tedarikçilerin sorunları ile ilgili çözüm önerileri için bilgi ve görüş alışverişleri yapılmıştı. Kısa sürede gelen ihracat ve üretim artışı gözlemlenmesi Ayakkabı sektörünü bir nebze rahatlattı.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Admin
Bu içerik 414 kez okundu.
Reklam

Konkordato ilan eden firmaların sektördeki payı sadece yüzde 2

Kısa sürede gelen ihracat ve üretim artışını değerlendiren Aymakoop yönetim kurulu başkanı Murat Göl konkordato ilan eden ayakkabı firmalarının, üreticilerle birlikte konkordato ilan eden diğer 3 büyük markanın sektördeki payının yüzde 2 civarında olduğunu belirterek, 15-16 ayları bulan vadeler ve vade farkları nedeniyle sektördeki bazı şirketlerin sıkıntı çektiğini, bu süreç sonrası vadelerin 6-8 aya kadar gerilediğini anlattı.

Göl, bu noktadan sonra ayakkabı sektörünün geleceğinin çok iyi olacağını ifade ederek, vadelerin geri gelmesinin sektörü biraz daha disipline edeceğini ve firmaların artık daha dikkatli olacağını söyledi.

Dünyaca Ünlü spor markaları Türkiye’ye gelmek istiyor

İthalata ek vergi gelmesiyle dünyaca ünlü spor markalarının Türkiye'ye gelme isteğinin arttığını dile getiren Göl, "Bu markalardan bazıları Türkiye'de üretim yaptırmak için spor ayakkabı üreten firmalarla görüşme halinde. Kriterlerinin karşılanıp karşılanmayacağını araştırıyorlar. Türk üreticilerin ise hem kalite hem de tasarım açısından üretemeyeceği ayakkabı yok." dedi.

 

Murat Göl Aymakoop Ayakkabı Sektörü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı