Advert
Advert

İŞKUR'dan gençlere ve çalışan annelere destek

İŞKUR'un işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş aralığındaki gençlere günlük 75 lira, meslek edinme kurslarına giden annelere ise 70 lira harçlık veriliyor.

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İŞKUR'dan gençlere ve çalışan annelere destek
İŞKUR'dan gençlere ve çalışan annelere destek Admin
Bu içerik 272 kez okundu.
Reklam

İŞKUR, belirlediği mesleklerde uygulanacak işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş aralığındaki gençlere günlük 75 lira cep harçlığı veriyor.

9 aya kadar sürecek programlara katılacak gençler için bu rakam aylık bin 950 liraya ulaşabiliyor. Ayrıca, program süresince katılımcılar adına iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primleri, İŞKUR tarafından karşılanarak, katılımcıların sağlık hizmetlerinden faydalanmaları sağlanıyor.

İŞKUR, dijital dönüşüme yönelik nitelikli iş gücünün artırılması amacıyla web ve mobil programlama uzmanı, sistem ve ağ yönetimi uzmanı, kurumsal kaynak planlama uzmanı, siber güvenlik uzmanı, bulut bilişim uzmanı ve oyun geliştirme uzmanı gibi mesleklerde iş başı eğitimi programları düzenliyor.

İş başı eğitim programlarına katılan ve 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakım evine devam eden kadınlar, kurs veya program süresince aylık 400 lira bakım desteğinden de yararlanabiliyor.

Ayrıca, işbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere 6 aya kadar net asgari ücretin yüzde 50'si tutarında destek devlet tarafından sağlanıyor.

Projeden yararlanmak isteyen gençler, Çalışma ve İş Kurumu il müdürlüklerine veya Hizmet Merkezlerine başvurabilecek.

Kaynak: AA

 İŞKUR gençler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı