Advert
Advert

Çerkeslerden dizi protestosu

Kuzey Kafkasya Platformu öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, Çerkeslere hakaret edildiğini öne sürdükleri diziyi, yayınlandığı kanalın önünde protesto etti

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

Çerkeslerden dizi protestosu
Çerkeslerden dizi protestosu Admin
Bu içerik 599 kez okundu.
Reklam

Kuzey Kafkasya Platformu öncülüğünde bir araya gelen çeşitli sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, Çerkeslere hakaret edildiğini iddia ettikleri diziye tepki gösterdi.

Sivil toplum kuruluşu üyesi bir grup, ellerinde "Bir Umut Yeter" dizisini protesto eden çeşitli pankartlarla Kanal D'nin Bağcılar'daki binasına kadar yürüdü.

Nezihe Kayaoğlu, "Bu dizi yayından kalkacak." şeklinde slogan atan gruptakiler adına yaptığı açıklamada, 6 Ekim'de yayınlanan dizide Çerkes kadınlarına ve Kuzey Kafkasya halkına ırkçı hakaretlerde bulunulduğunu savundu.

Yayını "sorumsuzluk" olarak niteleyen Kayaoğlu, "Bir etnik topluluğu inciterek onları kışkırtma amaçlı bir komplodur. Çerkes kadınları ve bütün Çerkes toplumu bu kışkırtma ve komployu açıkça görmüştür, bu konu günlerdir sosyal medya tepkileri, imza kampanyaları, savcılık başvuruları ve RTÜK şikayetleri ile Çerkes toplumunun birinci gündemi olmuştur. Bizler söz konusu dizinin senaristini, yapımcısını ve Kanal D yönetimini canlı yayında ortak bir basın açıklaması yaparak Çerkes kadınlarından ve halkından derhal özür dilemeye ve diziyi yayından kaldırmaya çağırıyoruz." diye konuştu.

Kayaoğlu, "Candan önce onur gelir." düsturunu benimseyen Çerkes toplumunun, talepleri yerine getirilinceye kadar her platformda konunun takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Gruptakiler, açıklamanın ardından kanalın bahçe kapısına "Irkçılık anayasal suçtur" yazılı pankartı astı ve siyah çelenk bıraktı

Kuzey Kafkasya Platformu Bir Umut Yeter Kanal D Çerkes Onur protesto
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Mazot ve gübre ödemeleri bugün başlıyor
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı
Topraksız tarımda ikinci dikim başladı